به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری استان البرز، احمد فاضلیان در دیدار تعدادی از معتمدان شهرستان کرج گفت: در شش ماه اخیر به اندازه چندین سال گذشته در استان فعالیت شده و در شرایطی که قوه قضائیه و دولت بودجه‌ای برای اختصاص به طرح‌های عمرانی جدید نداشتند با انعکاس واقعیات استان توانستیم چندین پروژه را نهایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه معتمدین می‌توانند در جلب نگاه مردم به مشکلات دستگاه قضا موثر باشند، افزود: دستگاه قضا به دلیل وظایف ذاتی خود نمی‌تواند اطلاعات دقیق از اقدامات خود را در اختیار مردم قرار دهد و به این دلیل بسیاری از برخوردها، پیگیری‌ها و پرونده‌ها محفوظ می‌مانند که معتمدین می‌توانند به عنوان یک بازوی امین، اقدامات را به مردم منتقل کنند.

رئیس کل دادگستری استان البرز نوع ارزیابی تکریم ارباب رجوع در دستگاه قضایی که همسان با سایر دستگاه‌ها است را غیراستاندارد دانست و گفت: به دلیل نوع و حیطه فعالیت دستگاه قضایی نمی‌توان با ملاک‌هایی که سایر دستگاه‌ها ارزیابی می‌شوند این دستگاه را مورد بررسی قرار داد چون در برخی موارد به دلیل حکمی که صادر می شود شاکی و متشاکی هر دو ناراضی هستند و یکی مجازات را سنگین می‌داند در حالی که دیگری مجازات تعیین شده را برای متهم سبک می‌داند.

وی افزود: دستگاه قضایی با وجود اینکه سخت‌ترین کارها را انجام می‌دهد و وظایفی که به قضات محول شده دارای حساسیت‌های زیادی است اما در معرض سخت‌ترین تهمت‌ها قرار دارد که موجب ایجاد فشار مضاعف روحی و روانی روی قضات می‌شود در حالی که با نوع و حیطه فعالیت‌های دستگاه قضا، ضریب امکان خطا و انحراف به مراتب بسیار کمتر از سایر دستگاه‌هاست و حجم ریزش‌ها در مقایسه با خدمات جهادگونه بسیار اندک است ولی به دلیل عدم انتقال واقعیات و اقدامات، ذهنیت متفاوتی شکل گرفته که معتمدین می‌توانند در انتقال این این واقعیات نقش مهمی داشته باشند.

فاضلیان تصریح کرد: نیروهایی که در دستگاه قضایی مشغول به فعالیت هستند نیروهایی مومن و انقلابی هستند که سرمایه ارزشمند نظام به شمار می‌روند و در خط مقدم تحقق عدالت فعالیت می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط زیرساختی استان البرز اشاره کرد و گفت: مدیریت قبلی دادگستری استان البرز زحمات زیادی کشیدند و منشا خدمات ارزشمندی در استان بوده‌اند ولی آنچه امروز وجود دارد با آنچه نیاز استان است فاصله زیادی دارد که عوامل مختلفی در ایجاد این شرایط موثر بوده‌اند.

وی افزود: در شش ماه اخیر به اندازه چندین سال گذشته در استان فعالیت شده است و در شرایطی که قوه قضائیه و دولت بودجه‌ای برای اختصاص به طرح‌های عمرانی جدید نداشتند با انعکاس واقعیات استان توانستیم چندین پروژه را نهایی کنیم که تا دو سال آینده به بهره برداری می‌رسند و بخش زیادی از مشکلات استان برطرف می‌شود.

وی در پایان سخنان خود به تشریح فعالیت‌های انجام شده در حوزه حمایت از حقوق خانواده، طرح آموزش پیش از ازدواج، مشاوره پیش از طلاق و امور فرهنگی در کنار فعالیت‌های زیرساختی اشاره کرد و از سفر رئیس قوه قضائیه به استان البرز در آینده نزدیک خبر داد.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top