تاریخ انتشار: 12بهمن1394|19:16

| کد خبر: 94594

گناه جديد دولت؛ نوسازی ناوگان هوایی!؟/ كوچك‌زاده و اعتراض به خريد هواپيما!

وکیل ملت: ضرب‌المثلي در فرهنگ كهن فارسي وجود دارد با اين مضمون «حرف كه خرج ندارد.» اما براي عده‌اي ظاهرا اين مثل به گونه‌اي ديگر تعريف دارد.

با وجود صراحت قانوني مبني بر ورود به قراردادها و تصويب آنها وارد اين مسائل و قضايا شود؟ من مي‌گويم نكند در برجام يك بند محرمانه و مخفي آمده كه هرچه پول‌ها بلوكه شده ما در كشور مربوطه آزاد مي‌شود، همان كشور بايد بگويد كه ما چه بخريم و پول‌هاي خود را چگونه هزينه كنيم.» وی ادامه داد: «كساني كه فريادشان هم‌اكنون براي ردصلاحيت و عدم احراز صلاحيت يك يا دو هم‌حزبي‌هايشان گوش فلك را كر كرده، نمي‌بينند كه دولت در حال دفن دموكراسي در كشور است. آقاي باهنر؛ مجلس واقعا چه كاره است و چه كسي بايد فرياد بزند؟»؛ سخناني كه مبنای اظهارشان مشخص نیست.

باهنر اصل 125 را تفسير كرد

محمدرضا باهنر نايب‌رئيس دوم مجلس اما با رد اخطار و تذكر نماينده تهران، گفت: «اين موضوع بارها و بارها مورد بحث و بررسي قرار گرفته است، البته در شرايط كنوني وضعيت ارزي كشور خوب نيست، اما ما در برخي سال‌ها 200ميليارد دلار خريد و فروش اجناس و كالا داريم، از طرف ديگر اين مساله مدت‌ها و بارها در شوراي نگهبان بحث شده كه آيا تمام اين قراردادها بايد به تصويب مجلس برسد كه چنين موضوعي مطرح نيست.» وي افزود: «من در شرايط كنوني نمي‌خواهم وارد بحث قرارداد خريد هواپيما بشوم، اما شما مي‌دانيد كه در ناوگان هوايي كشور تعداد زيادي از هواپيماهاي ما زمينگير بوده و بايد اين ناوگان نوسازي شود، از طرف ديگر اين موضوع بايد مورد توجه قرار گيرد كه دولت ما خود اقدام به خريد هواپيما كه نمي‌كند و دولت ما هواپيمادار نيست و نبايد هم باشد. از اين‌رو دولت توسط سازمان هواپيمايي كشوري اين ناوگان را مديريت مي‌كند و ايرلاين‌ها و شركت‌هاي هواپيمايي هستند كه اقدام به خريد هواپيماهاي جديد مي‌كنند.» نايب‌رئيس دوم مجلس همچنین تصريح كرد: «زماني كه دولت به كشور مربوطه رفته به همراه خود صدها شركت و نيروی بخش خصوصي را نيز برده است و آنها اقدام به خريد هواپيما كرده‌اند. از طرف ديگر شوراي نگهبان در تفسير خود اعلام كرده قراردادهايي كه بين دولت‌ها با عنوان معاهدات و تفاهمنامه‌ها منعقد مي‌شود، بايد به تاييد و تصويب برسد.»

سكوت براي اتومبيل‌هاي لوكس

سخنان باهنر دو نكته را در اذهان متبادر مي‌كند. اول اينكه مهدي كوچك‌زاده نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي است و در صورتي كه يكي از وظايف اصلي یک نماینده قانون‌گذاري و اشراف بر قوانین موضوعه کشور است اما وی تا اين اندازه نسبت به بند‌هاي قانون اساسي اشراف ندارد. دوم اينكه در طول ساليان اخير و در دوره دولت‌هاي نهم و دهم ميليارد‌ها دلار ارز صرف واردات اتومبيل‌هاي لوكس، ادويه‌جات، اقلام غير ضرور كشاورزي، سيم خاردار، چوب بستنی و بسياري ديگر از اقلام عجيب و غريب شد و هيچگاه در طول اين ساليان فرياد دلواپسي در اين خصوص از دلواپسان كنوني شنيده نشد.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر روز نو
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top