معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه خبر داد

اجرایی شدن طرح دستبند الکترونیک به زودی

وکیل ملت: حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری از اجرای طرح دستبند الکترونیک برای 10 زندانی از 10 روز آینده در فضای داخل شهر تهران خبرداد.

تاریخ انتشار: 13بهمن1394|11:41

اجرایی شدن طرح دستبند الکترونیک به زودی
| کد خبر: 94960

به گزارش وکیل ملت ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام حمید شهریاری اظهار کرد: فضای مجازی ظرفیت مهم و خوبی است که فرصت خوبی را برای فعالیت فراهم کرده است.
 
وی ادامه داد: امروز بستر استفاده از فضای مجازی در کشور فراهم است و البته باید امنیت آن نیز برای شهروندان فراهم باشد.
 
معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه اضافه کرد: دشمنان انقلاب از این بستر برای نشر اکاذیب، ظلم، فساد و توسعه اطلاعات پلید خود استفاده می کنند از این رو لازم است ما فضای مجازی را مدیریت کنیم.
 
وی عنوان کرد: خوشبختانه در حوزه برخورد با جرایم رایانه ای و سایبری و همچنین جنگ سایبری و اقدامات خوبی در کشور انجام شده است به طوری که امروز فضای مجازی بستر توسعه علم است البته برخی از این فضا به عنوان بستر توسعه تروریسم، ظلم و فحشا استفاده می کنند.
 
حجت الاسلام شهریاری خاطرنشان کرد: با مدیریت فضای مجازی ضمن بهره مندی از فرصت ها در این زمینه، از تهدیدها و آسیب ها در این زمینه نیز جلوگیری خواهد شد.
 
وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده اظهارداشت: طراحی سجل کیفری یکی دیگر از اقدامات است برای ثبت سوابق افرادی که مرتکب اعمال مجرمانه می شوند، انجام شده است و در همین راستا در انتخابات بیش از دو میلیون و 300 هزار استعلام را انجام داده ایم که این مهم کمک بسیار بزرگی به نظام داده است.
 
معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده دستبند الکترونیک است که در گام نخست با توجه به صدور آرای محاکم قضایی در تهران برای 10 نفر از محکومان از 10 روز آینده اجرایی می شود.
 
وی توضیح داد: در این راستا محکومان رتبه پنج تا هشت که با رأی دادگاه از دستبند الکترونیک استفاده می کنند خارج از زندان و در محدوده جغرافیایی تعریف شده تنها اجازه حضور دارند که کنترل این افراد از طریق شبکه مانیتورینگ انجام می شود.
 
حجت الاسلام شهریاری اعلام کرد: یکی از معضلات حوزه فیلترینگ این است که در این خصوص سرمایه گذاری مناسبی نداشته ایم و هنوز نتوانسته ایم سازوکارهای اجرایی مناسب را داشته باشیم.
 
وی تأکید کرد: در حوزه شهرهای کوچک و روستاها در حال رایزنی و بررسی برای فعال سازی خدمات دفتر الکترونیک با سایر دفاتر هستیم تا مردم در این نقاط هم بتوانند از خدمات دفاتر الکترونیک استفاده کنند.
 
معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه یادآورشد: موضوع خدمات در دفاتر الکترونیک در راستای اقتصاد مقاومتی پیگیری و دنبال می شود تا بتوانیم با کمک خود مردم خدمات را با شرایط بهتری ارائه کنیم.

دسته بندی حقوقی , حقوق جزا ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top