به گزارش وکیل ملت ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، «جمال انصاری» در نشست با مسئولان و دست اندرکاران دستگاه قضایی استان قزوین که با حضور معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برگزار شد، بیان داشت: در ایام دهه فجر هستیم، ایام عزت و سربلندی مردم عزیز کشورمان است، در حقیقت این ایام، ایام یادآوری خاطره بزرگان و امام راحل (ره) و شهدای انقلاب و دفاع مقدس است که این عزیزان ایثارگری کردند و با از خودگذشتگی حماسه آفریدند.
 
وی ادامه داد: امروز انقلاب اسلامی به درخت تنومندی تبدیل شده که امیدواریم جهانی آن را شاهد باشیم.
 
رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: امور انفورماتیک در قوه قضائیه مرکز ثقلی است که اندیشه محور و سیستمی است و در حقیقت این بخش از دستگاه قضا شتاب ده و جریان ده است که امروز به عنوان مرکزی متمرکز و موثر در قوه قضائیه به عنوان قوای محرکه در حال فعالیت است.
 
وی عنوان کرد: تصور واقعی این است که قوه قضائیه دستگاهی پرمراجعه و پرخدمت است که با سطح مطالبات متنوع به آن مراجعه می شود و البته دامنه و گستره خدمتی و توقعات مردمی از آن نیز بسیار بوده و روزافزون است.
 
انصاری عنوان کرد: سازمانی با این گستره و تنوع و تکثر خدمتی و حتی سطح خدمتی با این سطح و این میزان نداریم و همه آنچه در قوه قضائیه صورت می گیرد خدمت است چراکه صدها نوع خدمت ارائه می شود.
 
وی تصریح کرد: ما این خدمات را حقوق مردم می دانیم و خود را نیز خادم مردم می دانیم و البته تحقق این جنبه خدمتی ظرفیت هایی را می طلبد که این مولفه ابزارهایی نیز نیاز دارد.
 
رئیس کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم خدمت متنوع به مردم ارائه کنیم با سهم آفرینی و نقش آفرینی سایر دستگاه ها می توان وضعیت مساعدت تری را در عرصه خدمتی فراهم کرد.
 
وی تصریح کرد: ما معتقدیم با این حجم مراجعات و تنوع خدمتی دیگر نمی توان با مولفه های سنتی و قدیمی پاسخگوی نیاز مردم باشیم چراکه هرچه جلوتر می رویم مطالبات مردم از دستگاه قضا کم نشده و از لحاظ کمی و کیفی افزون نیز شده است.
 
انصاری اعلام کرد: رسیدن به کار سیستمی کار ساده ای نیست و البته امروز در نقطه ای هستیم که همکاران ما به استقبال برنامه های سیستمی تمایل دارند که در این میان صحت و سرعت را افزایش می دهد و مواجهه مردم را با بدنه کاهش می دهد.
 
وی یادآورشد: در دامنه اقدامات سیستمی اقداماتی انجام شده ولی حمایت های بیشتری نیاز است که در این میان برون سپاری در دفاتر خدمات الکترونیک می تواند این روند را هرچه بیشتر تکمیل کند.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top