وکالت مطلق زوجه در طلاق

وکیل ملت: پرسش: مطابق قانون ، زن تنها در موارد بسیار خاص می تواند از همسر خود جدا شود . با شرط زیر زن این اجازه را دارد تا در هر زمان و به هر دلیلی ، خود مستقلا از دادگاه تقاضای طلاق کند . اما اگر به هر دلیلی زندگی برای زن غیر قابل تحمل شد زن چگونه می تواند ضمن جدا شدن از شوهر به مهریه خودش هم برسد؟!

تاریخ انتشار: 13بهمن1394|13:10

وکالت مطلق زوجه در طلاق
| کد خبر: 95046

پاسخ: برای این امر درج عبارت به شکل زیر پیشنهاد می شود :    " زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر می دهد تا زوجه در هر زمان و تحت هر شرایطی از جانب زوج اقدام به مطلقه نمودن خود از قید زوجیت زوج به هر قسم طلاق ، اعم از بائن و رجعی و خلع یا مبارات .به هر طریقی اعم ازینکه اخذ یا بذل مهریه کند.

دسته بندی پرسش و پاسخ , حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مطهزی
|
24بهمن ماه 1394
0
0
پاسخ شرط وکالت را به صورت شرط فعل ذکر کرده است. لذا زوج میتوند بعدا به زوجه وکالت بدهد یا ندهد اگر برفرض وکالت هم بدهد باید در ضمن عقد لازمی باشد و الا وکالت عقدی جایز است. بنا بر این گونه شرط کردن که در پاسخ آمده است سودی به حال زوجه ندارد. بنا بر این شرط را باید به صورت شرط نتیجه آن هم در ضمن عقد نکاح ذکر کند. در این صورت نیازی به قید بلا عزل هم نیست چون وکالت به تبع عقد نکاح خود به خود لازم میشود و قابل فسخ نیست.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top