ادعای باورنکردنی رییس کمیته پزشکی فدراسیون در مورد دوپینگ

وکیل ملت: دوپینگ همگام با علم و البته سرعتی بیش از علم ضددوپینگ جلو می رود و نمی شود کنترل اش کرد. در این فضا تست های قدیمی فدراسیون فوتبال ایران بدون نتیجه مثبت لزوما نشان دهنده این نیست که دوپینگ کم شده . این نتایج نشان می دهد که متد های قدیمی دوپینگ در فوتبال ایران دیگر انجام نمی شود.

تاریخ انتشار: 16بهمن1394|16:13

ادعای باورنکردنی رییس کمیته پزشکی فدراسیون در مورد دوپینگ
| کد خبر: 96655

  توحید سیف برقی  می گوید آمار دوپینگ در فوتبال ایران به صفر نزدیک شده و به همین دلیل فدراسیون فوتبال ایران از پیشتازان مبارزه با دوپنگ است. او که رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال است آمار نمونه گیری های سال گذشته را برای نتیجه گیری لحاظ قرار داده است. 400 مورد نمونه گیری و 4 مورد دوپینگی دلیل اصلی رییس کمیته پزشکی برای طرح این ادعاست. 

  این ادعا در حالی مطرح می شود که فدراسیون فوتبال ایران در نمونه گیری یکی از ابتدایی ترین و کم هزینه ترین تست ها را انجام می دهد. تست نمونه ادرار که توسط افسران دوپینگ در ایران انجام می پذیرد فقط مواردی از دوپینگ را مشخص می کند که عمدتا این روزها مورد استفاده قرار نمی گیرد. علم دوپینگ بسیار به روز شده و به همین دلیل خاص هم هست که تست خون و تست بافت بدن توسط آزمایشگاه های دوپینگ به صورت بسیار عادی انجام می گیرد تا از دوپینگ ورزشکاران جلوگیری شود.    هرچند فدارسیون جهانی ضد دوپینگ و کمیته ضد دوپینگ فیفا در نمونه گیری پیشرفت بسیار زیادی کرده اند و در سال های اخیردوپینگ های عجیب و غریبی را در ورزش های مختلف کشف کرده اند اما هیچ گاه نتوانسته اند مدعی شوند که دوپینگ را به صفر نزدیک کرده اند.    دوپینگ همگام با علم و البته سرعتی بیش از علم ضددوپینگ جلو می رود و نمی شود کنترل اش کرد. در این فضا تست های قدیمی فدراسیون فوتبال ایران بدون نتیجه مثبت لزوما نشان دهنده این نیست که دوپینگ کم شده . این نتایج نشان می دهد که متد های قدیمی دوپینگ در فوتبال ایران دیگر انجام نمی شود. اما آیا بدون آزمایش های خون و بافت بدن با هزینه های گزاف سنگین می شود مدعی شد که دوپینگی انجام نمی شود؟

دسته بندی ورزش , اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top