ضمانت‌نامه براي رياست حداد در مجلس دهم

وکیل ملت: گفته می شود این افراد با واسطه گری زاکانی و نزديكانش برای انتخاب حدادعادل به ریاست مجلس هم قسم شده اند.

تاریخ انتشار: 16بهمن1394|18:37

ضمانت‌نامه براي رياست حداد در مجلس دهم
| کد خبر: 96682

در حالی که لیست ائتلاف اصولگرایان هنوز به طور رسمی اعلام نشده، اخبار ضدونقیضی از نحوه نهایی کردن این فهرست به گوش می رسد که می تواند منجر به شکست نسبی آن در انتخابات شود.

شنیده های صراط حکایت از آن دارد که اعضای ائتلاف اصولگرایان تعهد داده اند تا در انتخابات ریاست مجلس دهم به غلامعلی حداد عادل رای دهند. این موضوع تا جایی پیش رفته که عملا ائتلاف مذکور را از یک ائتلاف همه گیر اصولگرایی خارج کرده و صرفا بخش کوچکی از نیروهای سیاسی اصولگرا را دربرمی‌گیرد. اشتراک افرادی که در لیست نهایی قرار می گیرند، عزم آنها برای ریاست حداد عادل است و گفته می شود برای این کار، اعضای این ائتلاف، به صورت جداگانه، "تعهد" داده اند.

آیا از اعضای لیست تهران تعهد گرفته شده است؟/ فرم ضمانت‌نامه برای ریاست حداد در مجلس دهم؟!
بر این اساس، فهرست مذکور با فشار و میدانداری عده محدودی از اصولگرایان بسته شده و به همین دلیل در اسامی منتشرشده در رسانه ها، جای خالی بسیاری  از چهره های سرشناس اصولگرا به چشم می خورد. گفته می شود این افراد با واسطه گری زاکانی و نزدیکانش برای انتخاب حدادعادل به ریاست مجلس هم قسم شده اند.

حداد عادل و زاکانی هر دو در انتخابات ریاست جمهوری 92 ثبت نام کرده بودند که زاکانی پس از رد صلاحیت، به حمایت از حداد عادل پرداخت. اما رییس سابق مجلس نیز در اقدامی قابل پیش بینی در روزهای پایانی منتهی به انتخابات، انصراف داد و اکنون به نظر می رسد با توجه به عدم حضور علی لاریجانی و تشکیلاتش(رهروان ولایت) در ائتلاف اصولگرایان، چشم به صندلی ریاست مجلس دارد.

تحولات رخ داده در سازوکار ائتلاف اصولگرایان، به تحمیل افراد گمنام در لیست 30 نفره ائتلاف منجر شده و موجبات تفرق و پراکندگی آرای اصولگرایان را فراهم خواهد کرد. به این ترتیب، لیست ائتلاف اصولگرایان در ادبیات رسانه ای به لیست ائتلاف حداد عادل شامل "ایثارگران، پایداری و مدیران احمدی‌نژاد" مشهور شده است.

حدادعادل در انتخابات ریاست مجلس هشتم و نهم هم بخت خود را آزموده و هر بار با اختلاف رای زیادی شکست خورده بود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top