رد شایعه جدید مخالفان دولت/ترکان: ساختمان موسسه ثامن الحجج ارتباطی با ستاد روحانی ندارد

وکیل ملت: مشاور ارشد رییس‌جمهور گفت: این که موسسه ثامن‌الحجج در حال حاضر تحت شدیدترین و جدی‌ترین رسیدگی‌ها قرار دارد به این معناست که دولت با دقت و مراقبت و بدون هیچگونه ملاحظه‌ای وظایفش را انجام می‌دهد.

تاریخ انتشار: 16بهمن1394|21:42

رد شایعه جدید مخالفان دولت/ترکان: ساختمان موسسه ثامن الحجج ارتباطی با ستاد روحانی ندارد
| کد خبر: 96748

اکبر ترکان با اشاره به نامه تعدادی از نمایندگان مجلس در مورد موسسه ثامن‌الحجج مبنی بر این که این موسسه ساختمان کریمخان خود را در دوران تبلیغات انتخاباتی به ستاد آقای روحانی داده بوده است، توضیح داد: در حال حاضر موسسه ثامن‌الحجج تحت شدیدترین رسیدگی‌ها و مراقبت‌ها‌ی مالی است و این موضوع نشان از صحت کار دولت می‌کند. چون اگر این ساختمان از سوی این موسسه به آقای روحانی داده شده بود و دولت ناپاک بود الان باید موسسه از مصونیت برخوردار می‌بود.

ترکان هم‌چنین با اشاره به این که ساختمان کریمخان موسسه ثامن‌الحجج در سال 1392 متعلق به شخصی از بخش خصوصی و با اسم و مشخصات معلوم بوده است، گفت: این شخص یک سال و نیم بعد در اسفند سال 93 ساختمان را به موسسه ثامن‌الحجج فروخته است بنابراین، موضوع ستاد آقای روحانی به این موسسه ربطی ندارد.

مشاور ارشد رییس‌جمهور هم‌چنین با اشاره به این که زمانی که ساختمان در اختیار ستاد آقای روحانی قرار گرفت نیمه تمام بود،‌ توضیح داد: زمانی که ساختمان در اختیار ما قرار گرفت از نظر ساخت و بنایی تمام شده بود اما برق، آسانسور، تأسیسات و تلفن نداشت و ما خودمان آن را تکمیل کردیم.

او با اشاره به اهمیت شفافیت انتخابات‌ مختلف به لحاظ مالی توضیح داد: ضرورت شفافیت انتخابات به این خاطر است که اگر در دوران تبلیغات به کسی که در معرض انتخاب مردم است کمک‌های مالی شود، بعد‌ها افرادی که کمک کرده‌اند انتظار جبران از سوی انتخاب شونده را دارند و او را وادار به کار خلاف می‌کنند که آغاز فساد همین‌جاست.

ترکان با تأکید بر اهمیت شفافیت مالی انتخابات چه در ریاست جمهوری و چه مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: کلیه کاندیداها باید اظهارنامه دهند که منابع و مصارف‌شان چه بوده است. یعنی اعلام کنند از چه کسانی کمک گرفته‌اند و کجا خرج کرده‌اند و این اقدام در اغلب کشورهای صنعتی به طور قانونی انجام می‌شود و همه به آن مکلف هستند اما متأسفانه در کشور ما تکلیف نیست.

مشاور ارشد رییس‌جمهور در ادامه با بیان این که تا قبل از اثبات تخلفات موسسه ثامن‌الحجج، این موسسه بدنام نبوده است و بعد از رسیدگی به تخلفات، دولت فعلی به موضوع رسیدگی کرده است، گفت: دولت‌های قبلی در این زمینه وارد نشده بودند. پس این که در حال حاضر موسسه ثامن‌الحجج تحت شدیدترین بررسی‌ها قرار دارد نشان از صحت کار و پاک بودن دولت دارد.

منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top