تاریخ انتشار: 17بهمن1394|00:30

| کد خبر: 96801

برخی حواشی کنگره حزب کارگزاران

وکیل ملت: برخی حواشی کنگره حزب کارگزاران سازندگی ایران که روز گذشته (پنجشنبه) برگزار شده بود، در زیر آمده است:

1- در راستای حفظ نظم تشکیلاتی و حزبی، این کنگره صرفاً با حضور اعضای رسمی حزب کارگزاران سازندگی ایران برگزار شد و مهمانان تنها با ارائه کارت شناسایی، می‌توانستند کارت ورود با سالن را دریافت کنند.
2- هرکدام از کارت‌های ورود به سالن، یک بارکد مشخص برای هر فرد داشت تا هم ورود و خروج ها منظم‌تر باشد و هم برای رأی گیری از آن بهره ببرند.
3- رأی گیری برای انتخاب اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران با استفاده از همین بارکدها بصورت الکترونیکی انجام شد که در این ایام که بین وزارت کشور و شورای نگهبان بر سر الکترونیک بودن یا نبودن انتخابات اسفندماه اختلاف نظر وجود دارد، نکته جالب توجهی به نظر می‌رسد.
4- از پیش از کنگره اعلام شده بود که یکی از اهداف برگزاری انتخابات شورای مرکزی، نوسازی حزبی به‌منظور حضور بیشتر جوانان و زنان است. این تاکید، در نحوه برگزاری کنگره و استفاده از نیروهایی اجرایی و نظارتی جوان به چشم می‌خورد.
5- حضور بیش از 30 درصدی زنان، چه در طول کنگره و چه در کسب کرسی‌های شورای مرکزی و بازرسی نیز مشهود بود. در همین راستا، میثاق‌نامه حزب توسط فرزانه ترکان - یکی از اعضای شورای مرکزی حزب کارگزاران - قرائت شد.
6- برگزارکنندگان کنگره، برای تاکید بیشتر بر وحدت اقوام، مذاهب و حتی ادیان، حضور و نقش پررنگی برای اقشار مختلف تدارک دیده بودند. در همین راستا، در آغاز مراسم، قرآن توسط یک قاری اهل سنت قرائت شد و نمایندگانی از اقلیت‌های دینی و مذهبی مختلف از جمله تعدادی از ارامنه در کنگره حضور داشتند.
7- در زمان تصویب سند مواضع حزب کارگزاران، حسین مرعشی و محمد قوچانی در جایگاه هیأت رئیسه قرار گرفتند تا درباره هر بند (گفتار) از این سند توضیحاتی ارائه کنند. قرار شد درهر مورد، یک موافق و یک مخالف صحبت نیز صحبت کند و سپس رأی‌گیری شود.
بر سر تصویب برخی از گفتارها بحث‌های جدی میان اعضا در گرفت بطوریکه کار تصویب سند، در مدت‌زمانی بیش از فرصتِ از پیش تعیین‌شده طول کشید.
این سند در هفت گفتار مشتمل بر «حزب آزادیخواه معتدل، متدین، توسعه‌گرا، شهروندمحور، عدالتخواه، اصلاح‌طلب و صلح‌طلب» و با تاکید بر «اصول جامعه باز، حکومت معتدل، دین رحمانی، برابری حقوق زنان و مردان، انتخابات، احزاب و رسانه‌های آزاد و امنیت ملی» تدوین و منتشر شد.
8- در پایان، تمامی اعضای حزب که از تمامی استان‌ها در کنگره شرکت کرده بودند، در کنار یکدیگر عکس یادگاری انداختند.
 

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top