جدیدترین اخبار بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس

وکیل ملت: طبق برنامه‌ زمانبندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مهلت 20 روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس ساعت 24 روز جمعه به پایان رسید و این اسامی در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.

تاریخ انتشار: 17بهمن1394|19:46

جدیدترین اخبار بررسی صلاحیت‌های انتخابات مجلس
| کد خبر: 97344

  طبق برنامه‌ زمانبندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، مهلت 20 روزه شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس ساعت 24 روز جمعه به پایان رسید و این اسامی در اختیار وزارت کشور قرار گرفت.

با پایان این فرصت از امروز مهلت 3 روزه دریافت شکایت از داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تایید شده‌اند، اما شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد، آغاز می‌شود.

صلاحیت هزار و 144 نفر در تهران تایید شد

اسامی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان کشور بهفرمانداری‌های سراسر کشور اعلام شد.

ساعت 4 صبح امروز شورای نگهبان پس از 20 روز بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، اسامی تایید صلاحیت شدگان را در اختیار وزارت کشور قرار داد و وزارت کشور نیز این لیست را در اختیار فرمانداری‌ها، از جمله فرمانداری تهران قرار داد.

 

از مجموع 2390 داوطلب انتخابات مجلس در تهران، 1144 نفر تایید، 1178 نفر رد و 68 نفر هم انصراف داده‌اند.

 

 

افزایش 1500 نفری تائید صلاحیت‌شدگان مجلس

 

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات اظهار کرد: با تایید صلاحیت هزار و 500 داوطلب دیگر، تعداد داوطلبان تأیید صلاحیت شده مجلس شورای اسلامی به 6 هزار و 300 نفر افزایش یافت.

 

 

تاکنون نتیجه تایید صلاحیت‌ها اعلام نشده است

 

جلیل حسنی دبیر ستاد انتخابات کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون نتیجه تایید صلاحیت ها از طرف وزارت کشور اعلام نشده است.

 

 

خبر رد صلاحیتم را در رسانه دیدم

 

حجت‌الاسلام حمید رسایی با تایید رد صلاحیتش گفت: ظاهرا مامورم به رعایت تقوا و صبر.

همچنان رد صلاحیتم

کمال‌الدین پیرموذن کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با رد شایعه تماس تلفنی معاونان وزارت کشور با وی از تداوم رد صلاحیتش خبر داد.

وی در کانال شخصی تلگرامش نوشت: پسندم آنچه را جانان پسندند، ببخشید بر من عزیزان، اطلاع رسانی تلفنی یکی از معاونین وزیرکشور واقعیت نداشته و اینجانب کماکان رد صلاحیت شده‌ام.

تایید صلاحیت 136 داوطلب داوطلب نمایندگی مجلس در شیراز

رئیس ستاد انتخابات شهرستان شیراز گفت: در مجموع 136 نفر از کل داوطلبان نمایندگی مجلس در دهمین دوره انتخابات، از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شده‌اند.

احراز صلاحیت 19 نامزد دیگر استان یزد

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدناصر محمدی رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان در استان یزد با اشاره به احراز صلاحیت 19 داوطلب دیگر نمایندگی مجلس در این استان، گفت: در مجموع 62 درصد از نامزدهای ثبت‌نام شده مجلس در استان یزد تایید صلاحیت شدند.

وی افزود: مجموع افراد تایید صلاحیت شده استان به 100 نفر رسید.

تایید صلاحیت 3 نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس در استان ایلام

یوسف امیدی رئیس هیات نظارت بر انتخابات استان ایلام گفت: صلاحیت 4 نفر از داوطلبان استان ایلام که توسط هیات مرکزی نظارت تایید شده بودند از سوی شورای نگهبان رد و صلاحیت 3 نفر از افرادی که قبلاً صلاحیت‌شان احراز نشده بود، تایید شد.

وی اظهار کرد: نظر قبلی هیات مرکزی نظارت به‌جز در مورد 7 نفر به قوت خود باقی است.

صلاحیت 100 نفر در اهواز تایید شد

اسماعیل ارزانی بیگانی فرماندار اهواز اعلام کرد که از مجموع 185 داوطلب انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون 100 نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

18 درصد کاندیداهای رد صلاحیت شده کرمان، تایید شدند

محمد علمی مسئول دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان کرمان گفت: 86 نفر از کاندیداهای انتخاباتی که مورد تایید قرار نگرفته بودند، اعتراض کردند که از این تعداد 18 درصد آنها تایید صلاحیت شدند.

تایید صلاحیت 66 درصد از کاندیداهای انتخابات مجلس در خراسان شمالی

حجت‌الاسلام رضا نوری رئیس هیات نظارت بر انتخابات خراسان‌ شمالی از تایید صلاحیت 66 درصد از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی و رد صلاحیت 33 درصد در استان خبر داد.

تایید صلاحیت 11 کاندیدای دیگر مجلس در خراسان‌ جنوبی

حجت‌الاسلام و المسلمین علی محمدی سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان جنوبی اظهار کرد: 49 نفر از داوطلبین مجلس شورای اسلامی که در مرحله قبل صلاحیت آنها احراز نشده بود برای بررسی مجدد صلاحیت اعتراض کردند که از این تعداد ۱۱ نفر تایید صلاحیت شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در مجموع استان بالای 60 نفر تایید صلاحیت شده‌اند، افزود: از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف 12 نفر تایید صلاحیت، 12 نفر رد صلاحیت و 4 نفر انصراف داده‌اند.

هیچ منع قانونی برای تغییر حوزه انتخابیه وجود ندارد

محمدتقی ایرانی فرماندار کرج در توضیح امکان‌پذیر بودن تغییر حوزه انتخابیه توسط برخی از داوطلبان شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: این اقدام با رعایت شرایط مقرر هیچگونه منع قانونی ندارد.

ائتلاف اصولگریان بر اساس سهم‌خواهی هیچ گروهی بسته نشده است

غلامعلی حدادعادل سخنگوی مجمع اصولگرایان کشور معتقد است لیست ائتلاف اصولگریان بر اساس شایستگی افراد و به دنبال رایزنی همه افراد تنظیم شده است.

وی در خصوص گفته‌هایی مبنی بر سهم نامتوازن گروه‌های مختلف جناح اصول‌گرایی و تخصیص بخش عمده این لیست به یک گروه سیاسی خاص، اظهار کرد: این لیست بر اساس سهم خواهی هیچ گروه یا جناح خاصی بسته نشده است.

مردم هیچگاه در انتخاب‌شان اشتباه نمی‌کنند

علی‌رضا خسروی عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم گفت: مردم هر انتخابی داشته باشند قطعا درست‌ترین انتخاب را خواهند داشت، مطمئنا مردم هیچگاه در انتخاب‌شان اشتباه نمی‌کنند.

 

وی گفت: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مجلس با عملکرد نمایندگان رابطه مستقیم دارد.

 

وی ادامه داد: قوانین انتخابات ایران به حدی کارآمد و جامع است که بستر حضور گرایش‌های مختلف را به وجود آورده است.

مشارکت گسترده در انتخابات،‌ جایگاه‌ ایران را در دنیا مستحکم‌تر می‌کند

علی مروی نماینده مردم نیشابور در مجلس با تاکید بر این‌که قطعا حضور و مشارکت مردم در انتخابات جایگاه کشور را در دنیا مستحکم خواهد کرد، گفت: سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در یک کشور منوط به وجود امنیت و ثبات در آن کشور است.

مسئولان برای جلوگیری از تخریب در ایام انتخابات ورود پیدا کنند

غلامعلی جعفرزاده عضو شورای مرکز فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت با تأکید بر اینکه مسئولان باید اجازه هرگونه تخریب در ایام انتخابات را ندهند، گفت:‌ مردم باید با کسانی که در ایام انتخابات بیخود و بی‌جهت دیگران را تخریب می‌کنند، برخورد کنند.

جعفرزاده در خصوص وظیفه مسئولان در این شرایط گفت: با توجه به تجربه تلخ اتفاقات 88، مسئولان وظیفه ورود به این تخریب‌ها و فضاسازی را در فضای مجازی دارند و باید این‌ها را ببندند و اجازه تخریب را به هر شکل ممکن ندهند. از طرف دیگر مردم نیز باید با کسانی که بیخود و بی‌جهت دیگران را تخریب می‌کنند تا بتوانند ضعف‌ها و کاستی‌هایشان را برطرف کنند، برخورد کنند.

مردم به کسانی رأی دهند که اخلاق انتخابات را رعایت می‌کنند

قدرتعلی حشمتیان فعال سیاسی با اشاره به ضرورت رعایت اخلاق انتخاباتی گفت: نهادهای امنیتی و انتظامی باید به شدت با بی اخلاقی‌ها و تخریب‌ها مقابله کنند.

وی گفت: با نزدیک شدن به زمان انتخابات، تخریب‌ها و تهمت‌ها در فضای مجازی بیشتر شده است و عده‌ای با انتشار عکس‌ها و اخبار جعلی دنبال از صحنه خارج کردن رقبا هستند.

لیست اصولگرایان هنوز نهایی نشده و امشب اعلام نمی‌شود

حجت الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌هنوز مشخص نیست که زمان دقیق اعلام لیست چه زمان خواهد بود اما امیدواریم در جلسه فردا شب شورای ائتلاف لیست اصولگرایان نهایی شود.

احراز صلاحیت تعدادی از چهره‌های جوان حزب "ندای ایرانیان"

محمدصادق خرازی اعلام کرد که تعدادی از چهره‌های جوان حزب "ندای ایرانیان" موفق به احراز صلاحیت شده‌اند.

عضو هیات موسس حزب ندای ایرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تاکید کرد: حزب ندای ایرانیان در سراسر کشور لیست انتخاباتی خود را ارایه خواهد کرد.

زهرا ساعی از چهره‌های اصلاح‌طلب آذربایجان شرقی و مدیرکل پیشین زنان و خانواده استانداری تهران که از حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر ثبت‌نام کرده بود نیز ساعاتی پیش از تایید صلاحیت خود خبر داد.

همچنین دبیر کمیته ارزیابی کاندیداهای حوزه انتخابیه تهران، از کاندیداهایی که در این مرحله تایید صلاحیت شدند، جهت بررسی رزومه دعوت کرد.

خبر تایید صلاحیت حسام الدین واعظ زاده از فعالان سیاسی و فرهنگی کشور که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس دهم از حوزه انتخابیه تهران ثبت نام کرده بود نیز به وی اعلام شد.

تایید صلاحیت 561 داوطلب نمایندگی مجلس در خراسان رضوی

 امیر پور مهدی با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع ثبت نام کنندگان در استان، 266 نفر رد صلاحیت شده اند و 27 نفر نیز انصراف دادند.

وی افزود: از حوزه های انتخابیه تربت جام 37 نفر تایید و 18 نفر رد ، تربت حیدریه 33 نفر تایید و 14 نفر رد، چناران 19 نفر تایید و 15 نفر رد، خواف 24 نفر تایید و 11 نفر رد و درگز 17 نفر تایید و 12 نفر رد صلاحیت شدند.

منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top