بازداشت متهم اصلی پرونده سوم اخلال در نظام اقتصادی کشور

وکیل ملت: مقدس از دستگیری متهم اصلی پرونده سوم اخلال در نظام اقتصادی کشور موسوم به مضاربه صوری خبر داد و گفت: در این پرونده 44 هزار چک و حواله از متهم اصلی پرونده اول کشف شده است.

تاریخ انتشار: 17بهمن1394|22:10

بازداشت متهم اصلی پرونده سوم اخلال در نظام اقتصادی کشور
| کد خبر: 97391

به گزارش وکیل ملت «محسن مقدس» از دستگیری متهم اصلی پرونده سوم اخلال در نظام اقتصادی کشور موسوم به مضاربه صوری خبر داد و گفت: این متهم با کسب تکلیف از رئیس کل دادگستری و دادستان بوشهر و همچنین دادستان شیراز و با همکاری عوامل نیروی انتظامی ساعت 6 و سی شب گذشته در جاده مروشت به شیراز دستگیر شد.

وی ادامه داد: این فرد با نوشتن قراردادهای مضاربه صوری، مبلغ 40 میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده و 83 نفر شاکی دارد.

معاون دادستان بوشهر به تشریح جزئیات پرونده مضاربه صوری پرداخت و گفت: در ذیل این پرونده، سه پرونده تشکیل شد که در پرونده اول پنج هزار و 600 نفر شاکی، در پرونده دوم 1300 شاکی و در پرونده سوم 83 نفر شاکی وجود دارد.

مقدس تصریح کرد: این پرونده حجم زیادی دارد و پنج استان قم، فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان درگیر آن هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون 10 نفر در رابطه با این پرونده بازداشت شده‌اند، گفت: هشت نفر متهم از پرونده اول، یک نفر متهم از پرونده دوم و یک نفر نیز پرونده سوم تاکنون دستگیر شده‌اند.

بازپرس پرونده مضاربه صوری همچنین توضیح داد: 44 هزار حواله و چک از متهم اصلی پرونده اول در یکی از بانک‌ها و موسسات مالی کشف شده است. همچنین در دو ماه گذشته هزار و 360 چک جدید از متهم اصلی پرونده اول کشف کرده‌ایم.

مقدس اظهار کرد: این پرونده خبرسازترین پرونده نه از حیث مبلغ بلکه از حیث کیفیت و نحوه اقدام و نحوه اسناد است و جای این سئوال باقی است که چگونه موسسات مالی و بانک‌ها به یک نفر 44 هزار حواله و چک صادر کرده‌اند.

به گزارش وکیل ملت ، اواسط مرداد ماه سال گذشته بود که رئیس کل دادگستری بوشهر تشکل پرونده میلیاردی مضاربه صوری بوشهر موسوم به اخلال در نظام اقتصادی خبرداد و گفت: این پرونده 7600 شاکی دارد و برای پشتیبانی از حقوق مردم با تمام شهامت قضیه را پیگیری می‌کنیم.

وی ادامه داد: در روزهای اول دستگیری متهمان پرونده مضاربه صوری میلیاردی در بوشهر شاهد تجمعی از مردم بودیم که تمام زندگی خود را فروخته و در اختیار این افراد قرار داده بودند. براساس پیگیری‌های صورت گرفته این افراد ماهیانه سرمایه 350 تا 500 نفر را می‌گرفتند تا به آنان سودهای‌ کلان پرداخت کنند.

این مسئول قضایی با اشاره به اینکه میزان پرداختی مردم به متهمان پرونده رباخواری 230 میلیارد تومان بوده‌است، گفت: از این مبلغ 25 میلیارد تومان وجه نقد و 27 میلیارد تومان هم اموال منقول و غیرمنقول توقیف شده است و تلاش برای توقیف دیگر اموال متهمان ادامه دارد.

دسته بندی حقوقی , خبر روز , تلگرام + ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top