تاریخ انتشار: 18بهمن1394|11:50

| کد خبر: 97705

شکار دختران با خودرو پرشیا سفیدرنگ شیشه دودی

وکیل ملت: پلیس سارق گوشی دختران جوان را شناسایی و دستگیر کرد.

 

شکار دختران با خودرو پرشیا سفیدرنگ شیشه دودیبه گزارش وکیل ملت ، در اوایل بهمن 1394 خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 139 مرزداران به مأمورین اعلام کرد که دو عدد گوشی تلفن همراهش زمانیکه به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ شده، توسط راننده پژو سرقت شده است.
 
پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به شیوه کش روی" و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده در اختیار گارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تغییر موضوع پرونده با اظهارات جدید شاکیه
شاکیه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی، همان اظهارات اولیه  خود مبنی بر سرقت گوشی های تلفن همراهش به شیوه کش روی از داخل کیف دستی اش را مطرح کرد اما در ادامه و در توضیح نحوه سرقت گوشی های تلفن همراهش مطالبی را توضیح داد که مسیر پیگیری پرونده را به طور کامل تغییر داد.

شاکیه در اظهارات جدیدش به کارآگاهان گفت: در مورخه 03/10/1394 و قبل از رفتن به کلاس زبان بهمراه بهمراه یکی از دوستانم به پاساژ تیراژه رفته بودیم؛ ساعت 16:00 به قصد رفتن به کلاس از دوستم خداحافظی کرده و اقدام به گرفتن یک تاکسی کردم که یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ با شیشه های دودی شده در مقابل من توقف کرد. در طول مسیر ناگهان راننده با نشان دادن یک کارت ملی خودش را بنام کوچک پاشا معرفی و در ادامه به اصرار یک شماره تلفن همراه به من داد و از خواست تا با او تماس بگیرم؛ به او عنوان کردم که علاقه ای به این کار ندارم و شماره را از او نگرفته و پس از رسیدن به مقابل ساختمان مؤسسه زبان از ماشین پیاده شده و به داخل مؤسسه رفتم. پس از اتمام کلاس و در زمان خروج از ساختمان مؤسسه، در کمال تعجب متوجه شدم که همان جوان در آنطرف خیابان ایستاده است و با مشاهده من مجددا به من نزدیک شد و از من درخواست کرد تا سوار ماشین شوم؛ قصد سوار شدن به ماشین را نداشتنم که او دست مرا گرفت و با طرح این ادعا که تنها قصد صحبت کردن با مرا دارد، به اصرار مرا سوار ماشین کرد ؟!! ؛ پس از قرار دادن کیف دستی ام در صندلی عقب ماشین شروع به صحبت کرد که پس از دقایقی صراحتا به او عنوان کردم که به هیچ عنوان قصد ایجاد آشنایی با او را ندارم و در ادامه در اتوبان [ شهید ] همت از ماشین پیاده شدم؛ پس از پیاده شدن متوجه شدم که آن جوان راننده در لحظه ی قرار دادن کیف دستی ام در صندلی عقب ماشین اقدام به سرقت دو گوشی تلفن همراهم کرده است.

فقدان مدارک پاشای واقعی
با آغاز رسیدگی به پرونده، هویت کامل صاحب کارت ملی ارائه شده از سوی راننده پژو پرشیا مورد شناسایی قرار گرفت؛ با تحقیقات از "پاشا. پ" مشخص شد که مدارک شناسایی وی در اواخر سال 92 و در داخل یک خودرو مسافرکشی مفقود شده و در همان تاریخ "پاشا . پ" با مراجعه به مراجع قانونی و اداره ثبت احوال نسبت به اعلام فقدان مدارک و دریافت مدارک المثنی اقدام کرده است.

"پاشا . پ" در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد: "در طول این مدت، چندین نوبت از سوی مراجع مختلف قضایی و انتظامی از من در خصوص فریب دختران جوان تحقیق شده که هر بار پس از ارائه مدارک قانونی اعلام فقدان مدارک شناسایی و همچنین عدم شناسایی از سوی شکات ، رفع اتهام شدم اما با این وجود این موضوع تأثیر روانی بسیار بدی بر روی من و حتی اعضای خانواده ام گذاشته است.

شناسایی دومین شاکیه
در ادامه تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری پاشای قلابی، خانم جوانی که توسط راننده یک دستگاه پژو پرشیا سفید رنگ شیشه دودی بنام پاشا مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرد.

این خانم جوان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی پیش و از طریق شبکه های اجتماعی با جوانی حدودا 30 ساله که خودش را "پاشا . پ" معرفی کرد ، آشنا شدم ؛ ابتدا با هم ارتباط مجازی و در ادامه تماس های تفنی داشتیم اما پس از مدتی ارتباط ما نزدیک تر شد. پاشا قسم می خورد که قصد ازدواج با مرا دارد ؛ گریه می کرد و مدعی می شد که مرا دوست دارد و ... تا اینکه یک روز به بهانه ملاقات با اعضای خانواده اش مرا به خانه ای در منطقه پونگ  - خیابان ناطق نوری برد ؛ در آنجا بودکه با تهدید چاقو ، همانند یک حیوان به جانم افتاد و ... ؛ با تهدید انتشار فیلم و اینکه آبروی مرا پیش همه مردم و دوستانم خواهد برد از من پول می گرفت و من نیز از ترس آبرویم شکایت نمی کردم تا اینکه نهایتا تصمیم به طرح شکایت گرفتم .

دستگیری پاشای قلابی
با راهنمایی دومین شاکیه ، مخفیگاه پاشای قلابی شناسایی و متهم در مورخه 12/11/1394 در داخل مخفیگاهش دستگیر و یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ شیشه دودی به شماره انتظامی ایران 33/*** س 84 نیز از متهم کشف شد.

بررسی سوابق متهم نشان داد که وی از مجرمین سابقه داری است که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف "آدم ربایی"، "تهدید"، "اخاذی" و "تحصیل مال نامشروع" دستگیر و روانه زندان شده است.

متهم در اعترافات اولیه عنوان  کرد: "از حدود 18 ماه پیش، یک کارت ملی در محدوده میدان صنعت پیدا کردم !! با قرار دادن تصویر خود بر روی تصویر صاحب کارت ملی اقدام به جعل کارت ملی کرده و در واقع از آنزمان به بعد تغییر هویت داده و در همه جا خود را بنام "پاشا . پ" معرفی می کردم ؛ حتی خانه اجاره ای خود ( مخفیگاه و محل دستگیری متهم ) را نیز بنام "پاشا . پ" اجاره کردم ؛ .... ؛ طی این مدت به روش های مختلف ابتدا با خانم های جوان دوست می شدم و اگر یک نفر از آنها با من دوست نمی شدند، در یک فرصت مناسب اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراهشان می کردم اما اگر موفق به جلب اعتماد طرف مقابل می شدم، به تدریج ارتباط خودم را با این افراد نزدیک می کردم و ....

مخفیگاه متهم: ورود آزاد – خروج ممنوع !!!
در زمان دستگیری متهم و در بررسی مخفیگاه متهم، کارآگاهان متوجه شدند که در ورودی مخفیگاه متهم بگونه ای تغییر کرده بود که از داخل به هیچ عنوان باز نمی شد ( در فاقد دستگیره شده بود ) تا کسی امکان خروج از آنرا نداشته باشد؛ همچنین ده‌ها قطعه عکس از متهم کشف شد که با توجه به اظهارات تعدادی از شکات پرونده مشخص شد که متهم در زمان طرح پیشنهاد دوستی، این عکس ها را به آن‌ها نشان می داد.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در ادامه تحقیقات تعداد دیگری از شکات و خانم های جوان که توسط متهم پرونده مورد سرقت، زورگیری و یا تهدید قرار گرفتند شناسایی و پس از دعوت به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهم را مورد شناسایی قرار دادند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر عنوان کرد: از تمامی شکات احتمالی که توسط سرنشین جوان یک دستگاه خودرو پژو پرشیا سفید رنگ با شیشه‌های دودی مورد سرقت، زورگیری، تهدید، فریب، آزار و اذیت یا اخاذی قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود و شناسایی متهم پرونده به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت آباد شمالی – نرسیه به اتوبان آبشناسان – خیابان شاهین شمالی مراجعه  کنند و اطمینان داشته باشند که اظهارات و شکایت آنها نزد پلیس محرمانه تلقی می‌شود.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top