تاریخ انتشار: 18بهمن1394|12:00

| کد خبر: 97711

برخورد جدی و بدون مسامحه با اتباع بیگانه غیرمجاز

وکیل ملت: قضاوتی از برخورد جدی و بدون مسامحه با اتباع بیگانه غیر مجاز در استان یزد تاکید کرد و گفت: نظر به اینکه در بسیاری از جرائم خشن و همچنین نزاع های دسته جمعی دخالت اتباع بیگانه مشهود و غیر قابل انکار است بدون تردید برخورد جدی و قاطع در جمع آوری و طرد آنان در کشور ، کاهش جرائم خشن را در پی خواهد داشت.

به گزارش وکیل ملت به نقل از روابط عمومی دادگستری استان یزد، جمال قضاوتی در سومین جلسه کمیته راهبردی قضایی انتظامی استان یزد گفت: برخورد جدی و قاطع در جمع آوری و طرد اتباع بیگانه در کشور، کاهش جرائم خشن را در پی خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد افزود: نیروی انتظامی به جهت حفظ آرامش و امنیت شهروندان بر اراذل و اوباش مناطق مختلف و محلات نظارت مستمر داشته باشد.

وی اظهارکرد: بسیاری از اراذل و اوباش در مناطق مختلف و محلات شناخته شده هستند و چنانچه بدانند زیر ذره بین نیروهای انتظامی ، امنیتی و قضایی قرار دارند هرگز اجازه تخطی و تعدی به حقوق شهروندان را به خود نخواهند داد.

این مقام قضایی همچنین به مردم نسبت به شیوه های جدید کلاهبرداری هشدار داد و بیان کرد: ره آورد تکنولوژی های جدید ، سرعت و امنیت بیشتر برای مردم بوده است اما به موازات پیشرفت های تکنولوژیکی ، سارقان وکلاهبرداران نیز روش های خود را به روز می کنند و از پیشرفت های حوزه های تکنولوژی سوء استفاده نموده که باید نسبت به روش های جدید و مدرن کلاهبرداری و سرقت سطح آگاهی های مردم ارتقاء یابد تا در دام این قبیل مجرمان گرفتار نگردند.

وی تصریح کرد: این رسالت پلیس فتا و تعامل رسانه هاست تا این شیوه ها به صورت مستمر به سمع و نظر مردم برسد تا از وقوع جرائم احتمالی در این زمینه پیشگیری به عمل آید.

دادستان عمومی و انقلاب یزد مقابله و برخورد با جرائم سازمان یافته و باندی را نیازمند اقدام عاجل ذکر و عنوان کرد: جرائم باندی و سازمان یافته به احساس امنیت مردم لطمه شدید وارد می کند و نباید اجازه داد این گونه جرائم در استان رخ نمایی کند.

وی بر برخورد جدی و بدون ملاحظه و مسامحه با اتباع بیگانه غیر مجاز در استان تاکید کرد و افزود: نظر به اینکه در بسیاری از جرائم خشن استان و همچنین نزاع های دسته جمعی ، دخالت اتباع بیگانه مشهود و غیر قابل انکار است بدون تردید برخورد جدی و قاطع در جمع آوری و طرد آنان در کشور، کاهش جرائم خشن در استان را در پی خواهد داشت.

قضاوتی خاطر نشان کرد : البته در استان تعدادی از اتباع با رعایت موازین قانونی و داشتن پروانه اقامت ساکن هستند که این افراد برای حضور در استان تا مادامی که مرتکب جرم و خلافی نشده اند مشکلی نخواهند داشت.

دسته بندی حقوقی ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top