آغاز همكاری مجدد«بنز» با ايران/بنز تمام قد وارد بازار ایران می شود

وکیل ملت: با تفاهمنامه امضا شده با شركت بنز، همكاری مجدد با اين خودرو ساز هم در خودروهای تجاری و هم در توليد و مونتاژ خودروهای سواری شروع شد.

تاریخ انتشار: 18بهمن1394|13:18

آغاز همكاری مجدد«بنز» با ايران/بنز تمام قد وارد بازار ایران می شود
| کد خبر: 97791

هاشم یکه زارع، مدیر عامل ایران خودرو در نشست خبری بیان کرد: قرار است یك شركت ٥٠-٥٠ با پژو راه اندازی شود و هم مشاركت در سرمایه گذاری داریم و بعد كارخانه نشترك ایجاد می كنیم و به مرور خودكفایی در ساخت این محصولات جدید بالا می رود.

وی در ادامه افزود: در این قرار داد جدید انتقال دانش فنی هم پیش بینی شده و پژو با قطعه سازان ما مشاركت در سرمایه گذاری و تولید خواهند داشت.

مدیر عامل ایران خودرو در خصوص شکل قرار داد با پژو یاد آور شد: شكل قرارداد قبلی پژو و رنو با این قرارداد جدید كاملا متفاوت است و پژو باید سرمایه به ایران بیاورد.

یکه زارع تاکید کرد: قیمت گذاری خودرو هیچ ربطی به قرارداد ندارد و آنها در مبحث قیمت گذاری نمی توانند دخالت داشته باشند.

وی افزود: ساعتها بر روی قرارداد جدید پژو كار شده است و قرار داد امضا و نهایی شده و اینكه برخی ها میگویند قرارداد نهایی و تكمیل نشده صحت ندارد

یکه زارع گفت: شركت پژو بابت رفتن باید غرامت و بسته جبرانی برای ما داشته باشد.

مدیر عامل ایران خودرو در توضیح تشکیل شرکت مشترک اظهار کرد: فعلا با سرمایه گذاری حدود ٥٠٠ میلیون یورو یك شركت مشترك برای همكاری تاسیس می شود و این رقم به مرور افزایش می یابد

وی ادامه داد: اولین خودرو این قرارداد جدید اواخر سال آینده وارد بازار ایران می شود.

یکه زارع خاطر نشان کرد: برخی خودروهایی كه در ایران تولید شده ملی نیستند و این یك توهم بود كه خودرویملی عنوان می شد، خودروی ملی زمانی است كه تمام آن خودرو از طراحی تا تولید در داخل تولید شود .

مدیر عامل ایران خودرو در پایان خاطز نشان کرد: بنز تمام قد وارد بازار ایران می شود، هم تولید خودروی سواری خواهیم داشت و هم تجاری.

منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top