نامزد ریاست جمهوری آمریکا

شکنجه‌های قرون وسطایی را به آمریکا باز می‌گردانم

وکیل ملت: دونالد ترامپ نامزد جنجالی از حزب جمهوریخواه در انتخابات آبانماه ریاست جمهوری آمریکا گفت که برای مقابله با تهدیدهایی مانند تهدید داعش شکنجه های قرون وسطایی را باز می گرداند.

تاریخ انتشار: 19بهمن1394|11:30

شکنجه‌های قرون وسطایی را به آمریکا باز می‌گردانم
| کد خبر: 98305

به گزارش وکیل ملت به نقل از " ای بی سی"، وی مدعی شد که سر بریده شدن مسیحیان در خاورمیانه نشان دهنده لزوم کاربرد شیوه های بازجویی شدیدتر در مورد مظنونان گروههای تندرو است.

ترامپ گفت: ما در شرایطی مانند قرون وسطی زندکی می کنیم و اگر تصمیم بر عهده من باشد ، قطعا شکنجه هایی مانند «حس غرق شدگی» را باز می گردانم و اگر لازم باشد شکنجه هایی شدیدتر از آن را نیز باز می گردانم.

ترامپ در پاسخ به پرسش مجری ای.بی.سی مبنی بر اینکه آیا آمریکا از شیوه هایی مشابه سربریدن اسیران استفاده خواهد کرد ، گفت: ما از شیوه هایی فراتر از حس غرق شدگی استفاده خواهیم کرد.

موضوع شکنجه های جنجالی مانند القای حس غرق شدگی به زندانیان ، در مناظره شنبه شب جمهوریخواهان در ایالت «نیو همپشایر» که شبکه ای بی سی آن را پخش کرد ، مطرح شد. ترامپ در آن مناظره نیز گفت که اگر به مقام ریاست جمهوری برسد نه تنها این شکنجه بلکه بسیاری شیوه های بدتر را نیز احیا خواهد کرد.

سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در اوایل جنگ آمریکا در افغانستان و عراق در دولت جرج دبلیو بوش از شیوه القای حس غرق شدگی در بازجویی ها استفاده می کرد اما باراک اوباما چند روز پس از رسیدن به مقام ریاست جمهوری در سال 2009 این شیوه بازجویی را منع کرد.

وی در بخش دیگری ابعاد جدیدی از نقش بنگاه های بزرگ اقتصادی در تبلیغات انتخاباتی بر ملا کرد.

دونالد ترامپ با اشاره به حضور بنگاه ها و کارتل های اقتصادی در فرایند رقابت های انتخاباتی و هزینه کردن این بنگاه ها برای کاندیداهای مختلف ریاست جمهوری در آمریکا گفت در مناظره دیشب بین کاندیدا ها شاهد حضور شرکت های بزرگ دارویی به عنوان حامی مالی یکی از کاندیداها بودیم.

وی با اشاره به حمایت مالی شرکت دارویی جانسون از جب بوش گفت با توجه به حمایت شرکت های دارویی نظیر جانسون و هزینه کردن میلیاردها دلار برای تبلیغات انتخاباتی جب بوش بعید است که وی در صورت پیروزی در انتخابات از رقابتی شدن و کاهش قیمت دارو در آمریکا حمایت کند و این شیوه ای است که در حال حاضر کشور ما با آن اداره می شود.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top