تاریخ انتشار: 19بهمن1394|12:00

| کد خبر: 98319
زندانیان جرایم غیرعمد را دریابیم

دیوار آرزوهای پیرزن اردبیلی آوار شد

وکیل ملت: پیرزن پا به سن گذاشته اردبیلی با وجود سرپرستی از دو دختر جوان خود به دنبال یک حادثه ناخواسته چند ماهی است که بابت محکومیت دیه روانه یکی از زندان‌های استان اردبیل شده است.

به گزارش وکیل ملت ، عالیه خانم بیوه زن اردبیلی در سن 64 سالگی به سفارش زنان همسایه به جهت در امان بودن از دمای پایین منطقه‌ای که او و دو دختر دم بختش در آنجا زندگی می‌کنند، تصمیم می‌گیرد با برداشتن دیوار بین اتاق خانه و آشپزخانه که در آن پیش از این از سمت حیاط باز می‌شد، به دلیل مشقات زیادی که در این سن و سال برای او در آمد و رفت به مطبخ عارض شده بود، چاره‌ای بیاندیشد که این تدبیر غیراصولی پیرزن مومن و باصفای آذری را روانه حبس کرد.

ماجرا از روزی شروع شد که سر برج این پیرزن با وجیز ماهیانه‌ به سراغ کارگری می‌رود که برای کاهش مشکلات در آمد و رفت به آشپزخانه به تخریب تیغه مابین اتاق نشیمن و مطبخ بپردازد که یک دقیقه از کار نگذشته به دلیل شکستن دسته چوبی پتک، پیرزن به سفارش کارگر روزمزد برای یافتن نیم متر سیم مفتولی به سراغ همسایه‌ها می‌رود.

دقیقا یک هفته مانده به نوروز سال 93 صدای مهیب و فریادهای دنباله‌دار دختران، پیرزن را خانه کشانده و فاجعه واژگونی بخش بزرگی از همین دیوار یاد شده روی کارگر را در برابر چشمانش قرار می‌دهد که در ادامه با طرح شکایت اولیاءدم، دادگاه به سبب تسبیب در فوت غیرعمدی ناشی از عدم رعایات نظامات و مقررات ایمنی حین کار با میزان تقصیر 50 درصدی عالیه را محکوم به پرداخت دیه یک مرد مسلمان می‌کند.

هرچند در ادامه روند رسیدگی به پرونده با استناد به مواد 91 و 95 قانون کار این میزان تقصیر به دلیل اقدام غیراصولی کارگر متوفی به 40 درصد کاهش پیدا می‌کند اما بابت همین مبلغ 66 میلیون تومان این مددجوی واجد شرایط کمک روانه زندان می‌شود.

وی که مستمری بگیر تامین اجتماعی است، هرچند ماهانه مبلغ 550 هزار تومان دریافت می‌کند اما این مبلغ بیشتر صرف درمان بیماری شدید تنفسی خود و مشکلات قلبی دختر بزرگش می‌شود تا به کار این خانواده آید.

نیکوکارانی که تمایل دارند با هر استطاعت مالی در آزادی این افراد نیازمند و آبرومند سهیم شوند، می‌توانند از طریق شماره حساب‌های 7777 بانک تجارت، 8888 بانک صادرات و 74/74 بانک ملت همیار ستاد دیه در امر آزادی مددجویان نیازمند باشند.

 

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top