به گزارش وکیل ملت احمد شیرعلیزاده با اشاره به وجود ظرفیت شیوخ و بزرگان طوایف در زمینه آگاه سازی و هشدار به استفاده کنندگان از اسلحه در مراسم مختلف گفت: بحث اسحله و مهمات از مهمترین مسائل قابل پرداخت و توجه است که همراهی و کمک بیشتر و قاطع تر شیوخ را در این عرصه طلب می کند.

وی افزود: در سال ۹۰، قانون مجازات دارندگان اسلحه و مهمات غیرمجاز تغییر یافت و در شش ماه فرصت داده شده در همان سال برای تحویل سلاحهای غیرمجاز و تخفیف در مجازات و صدور مجوز در صورت صلاح دید، ۷۰ هزار سلاح غیرمجاز در خوزستان تحویل شد که برای دارندگان آنان مجوزهای لازم صادر شد.

شیرعلیزاده اظهار کرد: با توجه به اینکه از آن زمان تاکنون تذکرات و درخواستهای فراوانی در زمینه رعایت استفاده از سلاح به دارندگان آنان ارائه شده است از این پس در صورت وقوع حادثه، وساطت شیوخ نیز در این میان تاثیرگذار نخواهد بود و گذشتی در کار نیست.

وی از تیراندازی به عنوان یکی از موارد ایجاد ناامنی در جامعه نام برد و تصریح کرد: برای چه چیزی برخی از افراد با آگاهی از آنچه بارها به آنان تذکر داده شده ضمن استفاده از سلاح در مراسم عزاداری و یا عروسی شهر را ناامن می کنند؟

دادستان دادگاههای انقلاب و عمومی آبادان یادآور شد: شیوخ، سادات و بزرگان طوایف در خوزستان از جایگاه ویژه و رفیعی برخوردارند، جایگاه آنان به مثابه جایگاه مرجع دینی در میان مقلدانش است به همین دلیل باید از این جایگاه ارزشمند و فرصت قیمتی به نحو مطلوبی بهره برد.

شیرعلیزاده تصریح کرد: امید می رود تا با همراهی و کمک شیوخ و با تکیه بر اعتقادات و باورهای آنان به نظام مقدس جمهوری اسلامی در جهت حل مشکلات بکوشیم.

دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر مهر
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top