گفت و گوی اختصاصی وکیل ملت با قاضی فرهبد:

حرف های تکان دهنده مردی که نزدیک 40 سال سابقه قضاوت دارد

وکیل ملت: زهره محمد حسین پور/همه از دلایل طلاق حرف می زنند شکر خدا کشور ما پر است از کارشناس و تحلیل گر اما کسی نیست که شرایط را به جان و دل درک کند.

تاریخ انتشار: 21بهمن1394|15:58

حرف های تکان دهنده مردی که نزدیک 40 سال سابقه قضاوت دارد
| کد خبر: 99759

همه می گویند بیکاری عامل اصلی طلاق است من هم می گویم عامل مهم و اساسی طلاق همین بیکاری است اما من نزدیک چهار دهه است که قاضی دادگاه در عالی ترین سطح هستم.من سال ها ی طولانی قاضی دادگاه خانواده بودم و هم اکنون رییس شعبه 22 دادگاه تجدید هستم.این حرف های قاضی محمود فرهبد است.در ادامه گفت و گوی کوتاه ما را با این قاضی توانمند و کارکشته  بخوانید:

آیا واقعا بیکاری عامل اصلی طلاق در جامعه است؟

بله بیکاری عامل اصلی و مهم طلاق است ببینید بیکاری اعتیاد می آورد و فردی که می افتد در چرخه اعتیاد زندگی اش بر باد رفته است.

چگونه می شود یک فرد بیکار به دام اعتیاد می افتد؟

ریشه اصلی اکثر مواردی که زن به خاطر اعتیاد درخواست طلاق می دهد بر می گردد به بیکاری.وقتی پای حرف های زوج ها می نشنی می بینی بیشتر اینها از قبل معتاد نبوده اند بلکه بر اثر بیکاری به دام اعتیاد افتاده اند یک فرد معتاد اول خودش مصرف کننده می شود و بعد هم فروشنده مواد می شود در همین مرحله است که زندگی زناشویی این فرد از هم می پاشد.

جدا از بیکاری و اعتیاد چه عاملی در پرونده هایی که شما با آن روبرو بوده اید در فروپاشی خانواده ها دخیل است؟

ببینید جامعه این روزها دچار معضل دیگری تحت عنوان افزایش سطح توقعات هم شده است.این موضوع ساده انگارانه تلقی می شود اما باید باور کنید همین عامل بسیار مهمی در نابودی خیلی از زندگی ها می شود.

مشکل از جهتی قابل تامل است که افزایش سطح توقعات موجب شکاف میان زوج ها می شود من وقتی به مثلا ده سال پیش نگاه می کنم می بینم که این روزها مراجعه به دادگاه برای طلاق بیشتر از هر زمان دیگر شده است.البته در مقایسه با ده سال پیش تهاجم فرهنگی از سمت و سوی ماهواره این اندازه زیاد نبوده است.

پخش انواع سریال ها از شبکه های ماهواره ای این روزها بلای جامعه ما شده است.زوج ها بویژه زنان خانه دار خیلی زود تحت تاثیر این سریال ها قرار می گیرند.

حرف آخر شما؟

من می گویم دولت و مسئولان خیلی زود فکری به حال بیکاری سرسام آور بکنند وقتی هر روز شاهد پرونده ای برای طلاق هستی وقتی پای حرف های زوج های بطور عمده جوان می نشینی که خیلی زود از زندگی خسته می شوند و دادخواست طلاق می دهند چرخه بیکاری ، اعتیاد ، افزایش سطح توقعات و تاثیرات فیلم های ماهواره ای در طلاق های رو به افزایش را لمس می کنی.جامعه با این وضعی که در زمینه طلاق دارد به سمت خطرناکی می رود.

دسته بندی گفتگو , تلگرام + ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top