به گزارش وال‌استريت ژورنال، در ساعت دوازده و نیم ظهر روز شنبه 6 فوریه، یک شهاب سنگ در محوطۀ کالجی در هند سقوط کرده كه بر اثر این اتفاق سوراخي یک متری در زمین ایجاد شده است. 
 

تصاویر/ بی‌سابقه‌ترین نحوه مردن به ثبت رسید!

انفجار حاصل از اين برخورد باعث شكسته شدن شيشه‌هاي اين كالج مهندسي شد و كشته شدن يك راننده اتوبوس كالج و زخمي شدن سه نفر ديگر را به دنبال داشت. مقام‌هاي هند در ابتدا تصور مي‌كردند مسئله يك حمله تروريستي بوده است اما سروزير اياليت تاميل نادو هند پس از دو روز تحقيقات اعلام كرده كه اين مسئله به خاطر برخورد شهاب سنگ با زمين بوده است. یک هفته قبل در یک دهکدۀ نزدیک به اين کالج هم اتفاق مشابهی رخ داده بود. 
 
رئيس اين كالج در گفت و گو با رسانه‌ها گفت: ما صداي مهيبي شبيه يك انفجار شنيديم. اين صدايي غير عادي بود كه تا فاصله سه كيلومتري شنيده شد. در صورت تائيد نهايي مرگ اين راننده اتوبوس بر اثر برخورد شهاب سنگ اولين مورد كشته شدن يك انسان روي زمين بر اثر برخود شهاب سنگ در تاريخ خواهد بود. 
 

تصاویر/ بی‌سابقه‌ترین نحوه مردن به ثبت رسید!


سي‌بي‌اس گزارش داده كه يك مورد ديگر درباره مرگ يك انسان در حادثه مشابه در سال 1825(191 سال قبل) شنيده شده اما قابل تائيد نيست. 
 
با وجود اعلام مقام‌هاي دولتي هند دانشمندان اعلام كرده‌اند كه بايد تحقيقات مفصل‌تري درباره صحت اين مسئله صورت بگيرد. 
 

تصاویر/ بی‌سابقه‌ترین نحوه مردن به ثبت رسید!

بر اساس یک تحقیق انجام شده توسط ستاره شناس الن هریس، احتمال چنین رویدادی یک در هفتصد هزار است. البته هر چه اندازۀ شهاب سنگ بزرگتر باشد، این احتمال بیشتر می شود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top