به گزارش وکیل ملت در جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش وزارت اقتصاد درباره عملکرد بسته سیاستهای اقتصادی دولت ارائه شد. وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص عملکرد بسته سیاستهای اقتصادی دولت برای خروج از رکود، مصوبات مرتبط و راهکارهای رفع موانع پیش رو به هیات وزیران گزارش داد.

بر پایه این گزارش، کلیه موراد مصوب مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و نتایح حاصل از بررسی های میدانی درباره آن ارائه شد. این گزارش حاکی از تحقق نسبی یا کامل سیاستهای مالیاتی، بیمه، قیمت، هزینه ای، پولی، ارزی، اعتباری و بانکی، بازار سرمایه، گمرک، تولید در حوزه نفت، صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی و بهبود محیط کسب و کار است.

اعضای دولت در ادامه، تعدادی از آئین نامه های اجرایی قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور را بررسی و به تصویب رساندند. براساس یکی از آئین نامه های یاد شده، بانک مرکزی موظف شد نسبت به تامین تفاوت ریالی تعهدات قطعی ناشی از واردات کالا و خرید خدمات تا پایان سال ۱۳۹۱ در چارچوب ضوابط و مقررات ارزی و نیز فاینانس و وام های غیر خودگردان اقدام کند. بانک مرکزی از طریق حساب مازاد حاصل از ارزیابی خالص دارایی های خارجی خود نسبت به تامین تفاوت ریالی تعهدات یادشده اقدام خواهد کرد.

همچنین به موجب آئین نامه دیگر قانون رفع موانع تولید، درآمد ابرازی ناشی از فعالیتهای تولیدی و معدنی اشخاص حقوقی غیردولتی در واحدهای تولیدی یا معدنی و همچنین درآمد های خدماتی بیمارستانها، هتلها و مراکز اقامتی گردشگری اشخاص یاد شده که از ابتدای سال ۱۳۹۵ از طرف وزارتخانه های ذیربط برای آنها پروانه بهره برداری صادر می شود، به مدت پنج سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت ده سال با نرخ صفر مشمول مالیات است.

در ادامه جلسه امروز نحوه استفاده از معافیتهای مقرر برای آموشگاه های فنی و حرفه ای آزاد دارای مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز تعیین شد.

دسته بندی خبر روز ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top